Jestem zoofizjoterapeutą oraz mgr inż. zootechniki ze specjalnością Hodowla i Biologia Zwierząt (Akademia Rolnicza w Poznaniu), uczennicą szkoły akupunktury dr Igora Sołowiowa oraz członkiem Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów.

Konie i inne zwierzęta były
Magda i Stellaw moim życiu od zawsze, choć w rodzinie nie ma tradycji jeździeckich. Od ponad 15 lat posiadam "swoje" konie, szkolę te powierzone mi pod opiekę, jak również jeźdźców na różnym poziomie zaawansowania. 

Posiadam uprawienia instruktora sportu ze specjalizacją jeździectwo, III klasę sportową w skokach przez przeszkody. Masażem
i rehabilitacją koni, a także małych zwierząt, zaczęłam się interesować w 2010 roku i od tamtego czasu miałam okazję spotkać wiele różnych przypadków.
 
Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach, kursach i szkoleniach oraz klinikach jeździeckich (m.in.
z Gerardem Heuschmannem). Dokładam wszelkich starań aby stale poszerzać oferowane przeze mnie usługi i aby były one świadczone na najwyższym poziomie. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem.
 

Oferuję profesjonalny masaż, stretching oraz zabiegi rehabilitacyjne koni i małych zwierząt. W swojej pracy wykorzystuję elementy masażu klasycznego, głębokiego, terapii manualnej powięzi, drenażu limfatycznego oraz elementy akupresury i metody Mastersona. Oferuję zabiegi termoterapii, światłolecznictwa, elektroterapii, laseroterapii oraz sonoterapii (ultradźwięki). W ofercie również plastrowanie dynamiczne - Kinesiology Equine Taping i akupunktura.
 
Wizyta
 
Przed pierwszym zabiegiem dokonuję manualnej oceny konia i oglądam go w ruchu. Udzielam konsultacji z zakresu dopasowania siodła, programów rehabilitacyjnych i prawidłowego ogólnorozwojowego treningu bezpiecznego dla Twojego konia. Prowadzę dokumentację przypadków, w razie potrzeby zabiegi konsultowane są z lekarzem weterynarii.
 
Jeśli Twój koń:Magda i Kares
  • chodzi sztywno,
  • jest "gorszy" na jedną stronę,
  • krzyżuje w galopie,
  • ma nieregularne chody,
  • rzuca głową i ma problemy z przyjęciem kontaktu,
  • ucieka spod jeźdźca i ponosi,
  • ma "łaskotki",
  • nie daje się dotknąć w różnych miejscach ciała (najczęściej okolica potylicy),
  • jest po przebytej kontuzji;
to znaczy, że w jego organizmie nagromadziły się niefizjologiczne napięcia i potrzebuje pomocy fizjoterapeuty.
 
A może po prostu chcesz aby Twój koń się zrelaksował i odprężył w zamian za wykonywaną dla Ciebie pracę?
 
Koń wolny od przeciążeń oraz napięć mięśniowych i psychicznych będzie chętnie współpracował. Uchroni go to przed ryzykiem wystąpienia kontuzji.
 
Oferuję pomoc doraźną oraz podejmę się długotrwałej współpracy.